Czym jest SPA dla dłoni?

masaż dłoni

Udostępnij
wpis

Share This Post :

Dłonie codziennie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, wysuszenie, działanie chemii gospodarczej, różnych temperatur i zanieczyszczeń. Warto o nie dbać i poświęcić szczególną uwagę, czas i zastosować wzmacniające czynności. SPA dla dłoni to kilka zintegrowanych zabiegów, które chronią i naprawiają spracowane ręce – zapobiegają wysuszaniu i rogowaceniu naskórka, pomagają w przypadku słabego krążenia i nieustannie zimnych palców, wzmacniają łamliwe paznokcie i wygładzają skórę na dłoniach. Pielęgnacyjna sesja dla dłoni może być przeprowadzona w domowym zaciszu lub pod okiem kosmetyczki. Stosować można naturalne składniki, dostępne w każdej kuchni, lub dedykowane produkty z drogerii.

Relaks i pielęgnacja w jednym

To, co wyróżnia wizyty w miejscach zajmujących się odnową biologiczną, to połączenie dwóch rzeczy: zabiegów przynoszących pozytywny wpływ na ciało z odpoczynkiem i atmosferą relaksu. Proponowane zabiegi, także to gwarantują: SPA dla dłoni nie tylko poprawia kondycję rąk, ale także odpręża. Raz na tydzień-dwa, w zależności od stanu rąk, warto spróbować i połączyć takie czynności:

  • peeling złuszczający pozwala na usunięcie warstwy martwych komórek z dłoni, oraz pobudzenie krążenia krwi,

  • kąpiel dla dłoni – przynoszące relaks i odprężenie, 10-15 minutowe zanurzenie dłoni w ciepłej wodzie, wypełnionej dedykowanymi kosmetykami lub naturalnymi składnikami, takimi jak mleko, miód, oliwa, olejki eteryczne,

  • maseczki na dłonie – nawilżające, natłuszczają, wygładzające. Najpierw nakładamy specyfiki na dłonie, następnie zakładamy rękawiczki i czekamy kilka-kilkanaście minut. Pełno jest różnych przepisów na maseczki – te naturalne i domowe, takie jak ziemniaczane, oliwne, jajeczne, z masłem shea, lub gotowe maseczki od znanych firm, zajmujących się pielęgnacją dłoni,

  • masaż dłoni – wytchnienie dla mięśni i stawów oraz podniszczonej skóry. Poprawia krążenie i relaksuje.

  • manicure i wycinanie skórek, czyli wisienka na torcie, już po sesji maseczek i nawilżania, warto zadbać o kolor i kształt paznokci.

Wykonane w takiej kolejności zabiegi spa dla dłoni pomagają ogólnej kondycji skóry rąk. Przynoszą wygładzenie, nawilżenie, oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka. Ponadto, poprawiają krążenie i spowalniają procesy starzenia.

Wybrane czynności nie trwają one długo – po 10, 15 minut na każdy element. Połączone razem dają bardzo dobry efekt, mogą także być wstępem do kolejnych zabiegów kosmetycznych – dłonie i paznokcie gotowe, czas na inne zabiegi, np. twarzy. Zapraszamy do salonu Stylovi!