Jakie zalety ma manicure hybrydowy?

lakier hybrydowy

Udostępnij
wpis

Share This Post :

Manicure i pedicure hybrydowy jest popularną metodą pielęgnacji paznokci dłoni i stóp. Wyróżnia ją nakładanie wybranej ilości warstw, po odpowiednim przygotowaniu, utrwalanych za pomocą lampy UV. Hybryda zabezpiecza paznokieć utwardzoną warstwą lakieru i dodaje atrakcyjności – bo wyboru kolorów lakierów, nalepek i innych ozdób jest cała masa. A to dopiero początek zalet.

Dlaczego warto postawić na hybrydę?

Manicure hybrydowy składa się z trzech części – bazy, lakieru nadającego kolor, topu i ewentualnie innych ozdób. Każda z trzech głównych substancji zostaje po nałożeniu utwardzona za pomocą działania światła lampy termicznej. Hybryda to więc swoisty przekładaniec – mocny, atrakcyjny dla oka i nieinwazyjny dla struktury paznokcia. Ponadto, manicure hybrydowy wyróżnia:

  • trwałość i wytrzymałość – hybrydy nie odpryskują, nie łamią się, nie rysują. Są utwardzone tak, że wytrzymają codzienne zajęcia, zarówno te domowe, jak i służbowe. Nie straszne im odkurzanie, zmywanie, codzienna gonitwa. Średnia trwałość dobrze wykonanej hybrydy to wynosi 2-3 tygodnie, czasem dłużej.
  • stosunek cena-jakość jest niezwykle korzystny. Hybrydy długo się utrzymują, a ich nałożenie nie jest drogie. Wykonanie hybrydy zwraca się przystępna cena i oszczędność czasu – mimo kilku godzin na fotelu przy wykonywaniu, kolejna wizyta minimum za 2-3 tygodnie, zamiast częstego uzupełniania paznokci żelowych czy zmywania i nakładanie nowej warstwy,
  • atrakcyjny, naturalny wygląd i mnogość stylizacji: przy wykonywaniu hybrydowych paznokci istnieje możliwość nałożenia wielu wzorów, nalepek, wykończeń brokatowych, błyszczących, matowych, a także przyklejanych ozdób. Lakiery hybrydowe równo i gładko kryją, skutecznie opierając się nierównościom i zaciekom. Ponadto sprawiają, że paznokieć wygląda na zdrowy, zadbany, bez efektu sztuczności obecnego przy tipsach,
  • wysoka jakość i korzystny wpływ na paznokieć – dobrze wykonany manicure hybrydowy nie wpływa negatywnie na paznokcie, a wręcz ułatwia zapuszczanie – profesjonalne nałożenie warstw hybrydy wzmacnia płytkę, chroniąc przed złamaniami.

Podsumowując, hybryda oszczędza więc nasz czas i niepotrzebne wydatki, bez stylistycznych kompromisów. Jej popularność nie wzięła się znikąd –  jest uniwersalna, plastyczna i gotowa do aranżacji, różnych przeróbek i po prostu ładna.  Można ja wykonywać nie tylko u dłoni, a także u stóp.  Taki manicure to must-have zarówno na co dzień, jak i przed ważnymi imprezami.