Jak odżywić i wzmocnić paznokcie?

wzmocnienie paznokci

Udostępnij
wpis

Share This Post :

Oto największy problem każdej osoby, która marzy o zdrowych i naturalnych paznokciach. Jak je odżywić? Jak powstrzymać rozdwajanie się? Jak zahodować je z sukcesem? To ostatnie czasami może wydawać się wręcz niemożliwe – szczególnie wtedy, kiedy paznokcie kruszą się jak suche liście. Skuteczne sposoby na odżywienie i wzmocnienie paznokci to:

  • manicure japoński,
  • kuracja olejkami,
  • odpowiednia dieta.

Dzięki nim uda Ci się dodać paznokciom siły, a także pozbyć się nieestetycznych przebarwień oraz suchych skórek. W kolejnych akapitach zgłębimy poszczególne metody dbania o dłonie.

Czy manicure japoński jest dobry dla paznokci?

To podstawa pielęgnacji dłoni. Dzięki keratynie, pszczelim pyłku, krzemionce z Morza Japońskiego oraz witaminom (A, H, E, B5) manicure japoński odżywia i wzmacnia paznokcie, a także korzystnie wpływa na całe dłonie. Keratyna jest oczywiście podstawowym budulcem paznokcia, z kolei pszczeli pyłek zwalcza kruchość dzięki zawartej w nim cystynie. Witaminy wspomagają wzrost, co ułatwia im krzemionka. Manicure japoński pozostawia paznokcie błyszczące i piękne, ale alby na stałe je wzmocnił, musi (tak jak pozostałe metody) być stosowany regularnie.

Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Chociaż makijaż japoński jest sposobem niezawodnym, a jego efekty są widoczne od razu, jego dobroczynne efekty można wspomagać i uzupełniać domowymi metodami. Własnoręczne przygotowanie kuracji nie jest trudne. Dobry wpływ na paznokcie mają:

  • oliwa z oliwek,
  • olejek rycynowy,
  • olejek arganowy,
  • siemię lniane,

Szczególnie ten ostatni pomoże nie tylko paznokciom, ale także suchym skórkom dookoła nich i bolesnym pęknięciom. Aby przygotować domową kurację paznokci, natrzyj je wybranym olejkiem. W przypadku oliwy z oliwek warto ją wcześniej delikatnie podgrzać – taka maseczka świetnie spisze się na rozdwajanie.

Jaka dieta jest dobra dla paznokci?

Ze względów estetycznych każdy powinien dążyć do paznokci o jednolitym kolorze i równej powierzchni. Istnieją jednak prawdziwie ważkie powody, aby uważnie obserwować zachodzące na dłoniach zmiany. Kiedy czubki palców, w tym paznokcie, nabierają sinego odcienia, można podejrzewać chorobę płuc i serca. Jednak najczęstszą zmianą są białe plamki – oznaczają niedobór cynku, białka, wapnia. Z kolei równie popularne bruzdy na paznokcia mogą oznaczać niedobór magnezu i problemu z krążeniem. Ogólnie rzecz ujmując paznokcie słabe i rozdwajające się to sygnał od organizmu, że nie dostarcza mu się wystarczająco dużo witamin i minerałów. Aby mieć zdrowe paznokcie, należy stosować dietę bogatą w białko i krzem, magnez, cynk, żelazo witaminy z grupy B. Nie można zapomnieć także o piciu wody.